Centrální úřední deska

Veřejně přístupná oficální deska Exekutorské komory ČR

Komorni listy obalka I 2017.indd 2-33.4.2017 7:55:33
 

EXEKUTORSKÁ KOMORA

ČESKÉ REPUBLIKY

aktualitypro exekutorypro médiakontaktKomorní listy

Vítáme Vás na portálu

EXEKUTORSKÉ KOMORY ČESKÉ REPUBLIKY

Partnerský server

Navštivte náš nový
portál s informacemi
o dražbách

www.portaldrazeb.cz

Copyright © 2009 - 2020
EXEKUTORSKÁ KOMORA
ČESKÉ REPUBLIKY
Všechna práva vyhrazena.

Komorní listy - aktuální číslo
Twitter YouTube

Školíme seniory (9.11.2012)

Praha, 9. listopadu 2012 (EK ČR) – Exekutorská komora odstartovala nový projekt. Školí seniory v oblasti exekucí. Smyslem je zvýšit povědomí starších lidí o průběhu exekučního řízení a varovat je před dluhovými nesnázemi spojenými např. s předváděcími akcemi či bezbřehým dotováním potomků.
 
První školení z plánované série bezplatných seminářů proběhlo 7. listopadu v Praze v Domově pro seniory Ďáblice. Zúčastnili se ho klienti a sociální pracovnice dvou pražských domovů pro seniory.
 
Účastníci se dozvěděli základní informace týkající se exekucí, které soudy nařídily buď proti důchodcům, nebo jejich rodinným příslušníkům. Informovali jsme je o tom, co je to dluh a jak dlužník může předejít exekuci, na co si dávat pozor při předváděcích akcích, jak probíhá exekuce apod. Seniorům by měly dobře posloužit i materiály, které jsme jim poskytli – např. exekuční slovníček, kontakty na organizace, které se zaměřují na pomoc seniorům apod.
 
Další seminář o exekucích pro seniory proběhne 22. listopadu v Brně v Domově pro seniory Foltýnova.
 
Součástí nového speciálního projektu Exekutorské komory ČR určeného seniorům je vzdělávání a bezplatná právní pomoc. Zpracováváme také unikátní analýzu o tom, kolik seniorů v Česku reálně čelí exekuci. Údaje zveřejníme v nejbližších dnech.
 
  
 
 
 
Záběry ze školení v Domově pro seniory Ďáblice - účastníci školení a přednášející Mgr. David Hozman (EÚ Praha 4)
 
 
 
 
 
Petra Báčová
tisková mluvčí
Exekutorská komora ČR
gsm: +420 734 685 289
e-mail: mluvci@ekcr.cz
www.ekcr.cz
 

© 2009 - 2023 Exekutorská komora České republiky. Všechna práva vyhrazena.

Prohlášení o přístupnosti

Autorská práva vykonává Exekutorská komora České republiky. Bez písemného souhlasu Exekutorské komory České republiky je zakázáno jakékoliv užití části nebo celku, zejména rozmnožování, rozšiřování a sdělování obsahu veřejnosti jakýmkoliv způsobem i v jiném než českém jazyce.


Exekutorská komora ČR si dovoluje upozornit veřejnost, že hovory uskutečňující se na veškerých telefonních linkách Exekutorské komory ČR a jejích zaměstnanců mohou být monitorovány.